Bir yol nasıl bulunur :-)

Kuzenimin Bodrum’dan annesi ile birlikte dönüşü oldukça yorucu olmuş. Dün hoşgeldiniz telefonunun sonunda telefonu kahkaha ile kapattım:-))

Konuşma şöyle gelişti;

Ben: Hoşgeldiniz nasıl geçti yolculuk?
Kuzen: Çok yorucuydu Lale hala beynim uğulduyor. Yalova’dan arabalı vapura bindik. Bolu’dan sonra kamyon trafiği fenaydı.
Ben: Ben gelirken Bodrum İzmir arası yol çalışması vardı
Kuzen: Hiç sorma . Milasta ana yolu kesip saçma sapan bir yerden yol açmışlar ve her zaman ki gibi karayolları levha pintiliği yapmış.Bu yüzden önümde Milas plakalı bir minibüs arkasında ben benim arkamda da tam 8 adet araba birbirimizi takip etmeye başladık. Minibüsün yolu bulacağına inanmıştım:-)) Nereden bilebilirdim adamın kendi evine gidip otoparkına arabayı park edeceğini. Hep beraber yolu bulmaya çalışan 9 araç adamın evinin otoparkına girdik:-) Halbuki amaç İstanbul’a gelmekti. Otopark dar geçtiğimiz yollar dar . U dönüşü yapmak için araçların arasında pay yok:-) en son araca ulaşıp geri gitmesini söylemek ve onun arkasından yolunu kaybetmiş diğer araçları diğer tarafa yönlendirmek.. Minibüs şöförüne mi küfür edersin, yoksa karayollarına mı . İşte seyahatin en eğlenceli kısmı buydu.
Ben: HAHAHAHAhahahahahahahaha (burada ben kopuyorum)

Telefonu kapattıktan sonra işden bunalmış bir arkadaşım aradı. Ben hala gülümseyen bir ses tonuyla konuştuğum için bana “sen gülüyor musun?” diye sordu. Ben kuzenimle yaptığım konuşmayı anlattım. O da bana ” Aaa onda ne var ehiliyeti aldığım ilk günlerde sürekli işden eve dönerken kayboluyordum. Bir gün bir minibüs gördüm ve arkasına takıldım adamla sanırım yaklaşık 2 veya 3 km kadar beraber gittik , emindim beni anayola çıkaracağına fakat minibüs şöforü son yolcusunu indirdikten sonra bir sokak ötedeki evine gidip arabasını park etti. İnip adama, yolu kaybettiğim için onu 3 km dir takip ettiğimi fakat onunda şansa evine geldiğini söyledim. Adam kahkahalar atarak “Sizi oldukça yormuşuz , isterseniz buyrun bir çay için hanım bugün mantı açacaktı demez mi:-)))) Sanırım yüzümün rengi kıpkırmızı olmuştu. Ondan yol tarifi alıp ne yazık ki o gün tekrar ve tekrar kayboldumSon cümleden sonra ben kendimi koltuğa atıp katıldım. Kızım şimdi nasıl araba kullanıp kaybolmuyorsun.?sorusuna cevap ” aa teknolojiden bihabersin sanırım GPS diye bir alet var çok konuşuyor ama minibüs takip etmeme gerek kalmadı ayrıca asla kaybolmuyorum :-) )))))

Ben mi ? Bir sürü kayboldum..:-) Ama benimkiler bu kadar komik olmadı asla :-) )

Sevgiyle,
.Her Yasin Ayri Bir Guzelligi Var

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yol nasıl bulunur :-) için 4 cevap

  1. M. Cihan Yetiş der ki:

    Hadi canım… Arkadaşın mantıyı yemiş mi peki:)

  2. sema der ki:

    Canım kuzen, gülmekten duyamamışsın. Kamyon trafiği Bursa yolundaydı, yoksa Bolu’ya da bir bakalım demedik yani :) ))

Bir Cevap Yazın