Kuzey;

Televizyonla aram iyidir hatta doğruyu söylemek gerekirse mükemmel derecede birbirimizi severiz. Akşamları onsuz hayatın bir hiç olduğunu digitürk arızalandığı zamanları tekrar tekrar anlıyorum:-).
Kendisi bizim evin en güzel köşesinde yer almakta. Mesela evlenirken en çok parayı televizyon alırken ödemiştik. Çok para ödediğimiz televizyonu sonra nereye koyacağımızı şaşırmıştık .Bu kadar para ödediğimiz bir eşyayı (şimdi ona eşya dersem alınır pardon) televizyonu duvara mı asalım yoksa kitaplığın üstüne mi koyalım diye günlerce de tartışmıştık:-)).

Evde yaşayan iki kişi de televizyona bu kadar düşkün olunca ikinci bir televizyon alalım diye tutturmuştum ki kocam “Akşamları kaç dakika görüşüyoruz ki şimdi sen başka sey seyredeceksin ben başka şey .. sen salonda ben oda da olmaz” diyerek mani oldu. İyi de olmuş diyemeyeceğim, dün akşam kocamın seyrettiği benim iki dakika bile seyretmeye dayanamadığım “Muhşem Süleyman” ile çok sevdiğim “Kuzey Güney” aynı dakikalarda olması sebebiyle , her çarşamba yaşadığımız” geçen hafta seninkini seyretmiştik” gerginliğini bu haftada yaşayarak
tartışma istatistiğinde “televizyon yüzünden yaşanan kavgalar ” kategorisinde rekor kırdık.

Sevgili kocamı püskürtüp :-) “Kuzey ve güney” dizisini büyük bir keyifle seyrettim:-))))

Kuzey’e gelince; Bana çok gerçek geliyor o dizi filmde herşey.. İçine girip Kuzey olduğumu fark ediyorum. Sevgili senaristlerin ellerini sıkıp tebrik ediyorum. Şimdi yazacaklarım muhtemelen bir çok insanın tüylerini diken diken edecek ama inanın çoğu zaman gerçekten böyle düşünüyorum.:-(

Kuzeyin ailesine baktığımda şiddet uygulayan babanın aslında kendini ifade edemediği için ve başka bir yol bilmedği için şiddette başvurduğu, şiddet gören annenin de aslında !! (burası çok önemli dikkatli kelimeler seçmeliyim) yanlış bir evlilik yapmış olmanın pişmanılığını en ezik çocuğundan çıkartarak hayattan hırsını bu şekilde aldığını gördüğüm andan itibaren kadından çok ama çok nefret ettim.. Çocuklarına ve eşine şiddet uygulayan o adamdan bile bu kadar nefret etmedim..

Hem kadın hem anne hem de insan olabilmeyi başarmak çok zor biliyorum. Ancak imkansız değil. Fakat bu üçünüde başarabilen bir insan oğlu tanıyor musun diye sorarsanız hayır tanımadım diye cevap vereceğim. Şu hayatta, adam olamamış erkeklerden daha çok anne olamamış kadınlara tahammül edemediği fark ediyorum.

Kuzey karakterine hayat veren “Kıvanç Tatlıtuğ” kardeşimizide göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı ben şahsen tebrik ediyorum.

Bu arada yeni sene dileklerim tabii ki mevcut ama bu sene pek bi gizli bu sebeple burada paylaşmayacağım.. Yeni sene için bu cumartesi bir kaç cümle yazacak vaktim olursa muhakkak burada bir kaç cümle paylaşacağım.

Sevgiyle,

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kuzey; için 1 cevap

  1. M. Cihan Yetiş der ki:

    Püskürttün demek, halbuki kendime iyilik yaptığımı düşünüyordum ben:)))
    Şaka bir yana, çalışma şartlarından dolayı birlikte ne kadar vakit geçirebiliyoruz ki? Bundan sonra, yazı tura atacağız ve kim kazanırsa onun sevdiği yayın seyredilecek. Böylece püskürtmelerden kurtulur ve birarada kalmış oluruz.
    Sevgiler.

Bir Cevap Yazın