Belli belirsiz,

Herşey belli belirsiz. Birileri konuşuyor öbürleri inkar ediyor. Hükümet bağırıyor susturuyor hırçınlaşıyor kin bağlıyor. Mesela İzmir e kinli; Seçimlerde almak için ah etti az dahada alıyordu ama alamadı.Güç tutkusu gözlerini bürümüş ego tavan az daha sonra halifeliği tekrar getirip kendini de halife ilan edecek. Güney doğuda çatışmalar sürüyor mehmetçikler pusuya düşürülüp öldürülüyor , tek kelime yok açıklama yok . Önüne gelene bağır sert konuş sustur. Açıklama yapma. Türkiye çiftlikmiş gibi sessiz sedasız herşeyi sat. Yandaş medyaya sırtını yasla . Suriye sınırında telsiz konuşmalarının ibranice olduğu internete düşsün milleti salak yerine koyan bakan “bilmem kimleri tedavi için israil den doktor geldi desin. Anket yaptık halkın %58 i Suriye ile savaşmamı istiyor diyerek buna inanmamızı istesin. Milleti koyun aptal sığır yerine koysun.

Normal hayatın içersine bakılınca aslında değişik hiç bir şey yokmuş gibi davransın herkes medya hükümet ,ama geçen Pazar Hatay’da  olan ayaklanmayı sadece yerel basından öğrenebilelim. .

 En hazmedemedğim asıl bu hükümetin desteklediği bir kaç sıfatsız çıkıp ” senin değerlerine hakaret etsin . Saygı duyduğun liderine ağıza alınmayacak küfürler etsin. Ve hala etsin.

Sıfatsızı hala susturmadılar..

Bekir Çoşkun ‘un dediği gibi ‘El bombası avucunda ama pimi çektikten sonra sen onun avucundasın’

Pimi çekilmiş bir millet yaşıyor şu an bu coğrafyada, arap saçına dönmüş Arap Baharı dedikleri baharda Türkiye.

Gelen günler nelere gebe , göreceğiz. Ama bu zamanları az hasarla atlatmamız sanırım mümkün değil.

Ülkem için , Cumhuriyetim için , Gelecek neslim ve evlatlarım için.

Ben yerim belirledim

Sıra sizde

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın